Kezelőfejek karbantartása
Számos korai meghibásodás vezethető vissza a karbantartás hiányára, vagy a nem megfelelő használatra. Ezen kívül magas azon bejelentések száma, melyekről utólag derül ki, hogy Ügyfelünk nem volt a megfelelő információk birtokában. Első és legfontosabb, hogy figyelmesen tanulmányozzuk át a készülékhez kapott használati útmutatót. Ellenkező esetben nem várt problémák merülhetnek fel a kezelés során, amit közös érdekünk elkerülni.
Ultrahangos elven működő gépek kezelőfejei
Az ultrahangos kezelés során az elektromos áram energiáját alakítjuk át mechanikai energiává. A kristály egy adott frekvencián rezegteti a felette elhelyezkedő fém kezelőfelületet. Ajánlott minden kezelés előtt letesztelni a használni kívánt fejet. Ezt egy egyszerű vízpróbával tehetjük meg, melyet szökőkút effektusnak hívunk.
A kezelőfej kezelő felületét felfelé tartva arra vizet csepegtetünk, és a fejet aktiváljuk. Ekkor a kristály mechanikai rezgései a vízcseppeket szétrobbantják és apró darabokban a térben szétporlasztják. Ezen az elven működik a hideg pára képzése is, amikor egy ventilátor segítségével továbbítjuk a szétporlasztott vízcseppeket.
Az ultrahangos peeling gép szintén e technológiára épül, itt azonban a fej kialakításának köszönhetően lehetőség van a bőrön található szennyeződések hatékony eltávolítására víz felhasználásával. A kezelőfejek többféle kialakításban kaphatóak. Amennyiben készülékünkhöz van passzív elektróda, nagyon fontos, hogy a kezelést akkor tudja megkezdeni, ha annak belső, fém része a vendég bőréhez érintkezik.
Ezt elősegítheti azzal, hogy a bőrfelületet enyhén benedvesíti. Más típusoknál a fej két oldalán található kis fém korongokat is le kell fogni. Ezekre azért van szükség, hogy készülékünk ki tudjon kapcsolni amennyiben nincs kontaktus a bőrfelülettel.
Itt szeretnék kitérni arra, hogy minden kezelőfej élettartama növelhető, ha csak akkor aktiváljuk, ha szükség van rá.
Nagy frekvenciás áram (vio)
A kezelés ezeknél az eljárásoknál cserélhető üvegillesztékekkel történik, így a megfelelő alakú illesztéket tudjuk választani, minden testrészre. Ebből adódóan többször cserére van szükség, így nagy igénybevételnek vannak kitéve. Fontos, hogy az illeszték eltávolításakor, forgó-csavaró mozdulattal, enyhén lazítva távolítsuk el a nem használatos fejet. Ellenkező esetben az üveg elektróda fém része a készülék kezelőfejébe szorulhat, amit nehezen lehet eltávolítani.
A kezelőfejek legsérülékenyebb pontja a vezeték. Ennek következtében nagy figyelmet kell fordítani a megfelelő tárolásra és használatra is. Ügyeljünk rá, hogy a vezetéket ne törjük, és ne rántsuk meg, mert ez vezetékszakadáshoz vezethet.
Ekkor sajnos javítani nem lehetséges, kizárólag cserével orvosolható a probléma.
Minden kezelőfejre érvényes, hogy kezelések után tisztítani, fertőtleníteni kell őket. Először ajánlott a felragadt hatóanyag maradékokat és az összefüggő szennyeződéseket eltávolítani, mielőtt a fertőtlenítésre kerülne sor.
Turbéki Richárd