Mikrodermabráziós kezelőgépek karbantartása
A kezelés lényege, hogy egy zárt rendszerben kristályt áramoltatunk, mely a kezelőfejben nagy sebességgel ütközik a bőrfelülettel. Ennek hatására az elhalt szerusejtek felszakadnak és a kristállyal együtt eltávoznak a fejből, amit a használt kristálytartály összegyűjt.
A rendszer stabilitásáért felelős szelepek és nyílások tisztán tartása elengedhetetlen a megfelelő müködéshez. Ehhez szeretnénk egy útmutatót adni, melynek segítségével megfelelően karbantartható a mikrodermabráziós készülék.
Első és legfontosabb teendő, hogy kizárólag tiszta és megfelelően kiszárított kristály kerüljön a készülék tartályába, mert ha pára éri, a szemcsék nagy valószínűséggel összeragadnak, így méretük többszörösére növekedhet, ami minden esetben duguláshoz vezet. Használattól függően, de legkésőbb fél évente tisztítani, vagy cserélni kell a használt kristálytartályban lévő szűrőt, melynek eldugulása esetén nagyobb vákuum beállítása szükséges, így idővel megnövekedett terhelést jelent a motor számára.
Amennyiben a dugulás bekövetkezik, meg kell találnuk a pontos helyét, így perceken belül újraindulhat a kezelés. Amennyiben a fent ismertetett ajánlásokat alkalmazod, akkor a következő műveletekkel lokalizálni tudod a dugulás helyét. A kezelőfej leválasztása után a két csövet összeérintve, mintha egyet alkotnának,
indítsd el a készüléket.
Ez egy terhelés nélküli állapot, ami a teljes vákuumot engedi a rendszerre, így képes kisebb dugulásokat elhárítani. Pár másodperc után elindul az áramlás, ez látható a csövekben.
A leválasztott kezelőfejről távolítsuk el a műanyag fejet, majd csavarjuk ki a fém szelepet.
Mivel ez alkotja a rendszer legkisebb keresztmetszetű pontját a dugulások leginkább itt jelentkeznek. A nagyobb szemcsék, illetve szennyeződések ebben a szelepben akadnak meg a legnagyobb valószínűséggel.
Ez akár egy vékonyabb tűvel is megoldható, azonban arra figyelni kell, hogy mindenképpen csavarjuk ki először a szelepet, ellenkező esetben a dugulást okozó elemet visszalökjük a rendszerbe, így a következő beindításkor ismét el fog akadni.
Amennyiben a két cső összeérintése után sem indul meg a keringés, ellenőrizni kell, hogy a friss kristály szintje megfelelő-e, illetve nem képződött-e üres tér a beszívó nyílás köré, ami meggátolja, hogy a rendszer felszívja a szemcséket a keringtetéshez. Érdemes ilyenkor ellenőrizni a szűrő tisztaságát is.
Fontos megjegyezni, hogy az említett karbantartási módokat nagyon egyszerűen bárki képes elvégezni otthon, illetve a kozmetikában is. Azt javasoljuk, hogy amennyiben nem sikerült megoldani a problémát, hívd szervizünket, mielőtt ténylegesen a beszállítás mellett döntesz, mert ezzel is növelhetjük annak esélyét, hogy a helyszínen tudjuk orvosolni a hibát.
Amikor ezen kezelés típusokról beszélünk, nem mehetünk el szó nélkül a higiénia kérdése mellett sem. Mivel a kezelőfej - sok más kozmetikai kezeléshez hasonlóan- direkt módon találkozik a kezelt felülettel, fennáll a fertőzések veszélye. Ez könnyedén elkerülhető, amennyiben a használt műanyag végeket minden használat után alaposan fertőtleítjük. Ügyelni kell továbbá, hogy az elhasználódott kristályt minden esetben dobjuk ki, semmiképpen se használjuk újra, mert abban találhatók a hámlasztott bőrdarabkák és az eltávolított felületi szennyeződések, ezen kívül a gép hibáját is okozhatják.
Ha további kérdésed merült fel, kérjük tedd fel akár komment formájában is.
Turbéki Richárd